ارگانیک

همکاری گوکرن با کشاورزان خوزستان در راستای تولید محصولات ارگانیک و سالم

همکاری شرکت گوکرن با تولید کنندگان استان خوزستان در راستای تولید محصولات ارگانیک و سالم

کار گروه آموزش و ترویج شرکت گوکرن روز چهارشنبه و پنجشنبه ۱۷ و ۱۸ تیرماه ۹۴ از توابع شهرستان ایذه در راستای تولید محصولات ارگانیک و سالم بازدید به‌عمل آوردند. از جمله محصولات زراعی منطقه می توان به عدس، ماش، جو دیم و محصولات باغی نظیر گردو، سیب، انار، انگور، هلو، بادام، آلو سیاه و قرمز، همچنین محصولات دامی و عسل اشاره نمود.
در این سفر، کارشناس گیاهپزشک گوکرن در مورد آفات و بیماری‌های منطقه و راه‌های مبارزه و مدیریت صحیح آفات، شامل پیشگیری و روش‌های کنترل مکانیکی، اکولوژیکی، بیولوژیکی آموزش‌ها و توصیه هایی را به کشاورزان ارائه داد.

کارشناسان گوکرن اقدام به آموزش (روش‌های صحیح آبیاری، اصول باغبانی و …) کشاورزان منطقه بر اساس معیارهای تولید و استانداردهای محصولات سالم و ارگانیک نمودند. همچنین پتانسیل‌های منطقه جهت تولید محصولات کشاورزی مختلف به صورت ارگانیک، سالم و گواهی‌شده مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس اعلام نظر کارشناسان: با توجه به اقلیم منطقه، شرایط تولید محصولات سالم و ارگانیک میسر و محیا می‌باشد.

در همین راستا برنامه ریزی هایی جهت ارائه خدمات بهینه و ساماندهی شده از سوی انجمن گوکرن به تولیدکنندگان مناطق مذکور پایه ریزی گشت.

تولید محصولات ارگانیک و سالم

همکاری شرکت گوکرن با کشاورزان استان زنجان در راستای تولید محصولات ارگانیک

همکاری شرکت گوکرن با شهرستان های استان زنجان در راستای تولید محصولات ارگانیک

در مورخ ۲۱ فروردین ماه ۹۴، اعضای شرکت گوکرن با کشاورزان و تولیدکنندگان شهرستان‌ها و توابع استان زنجان در راستای تولید محصولات ارگانیک دیدار و گفت‌وگو کردند. انجمن گوکرن از توانایی‌های بسیار خوب یکی از شهرستان‌ها در تولید محصولات سالم و ارگانیک خبر داد و افزود: براساس برنامه‌ریزی‌ها و برآوردهای صورت گرفته از سوی این انجمن، شهرستان‌ مذکور می‌تواند به یکی از قطب‌های تولید زیتون سالم و ارگانیک در سطح کشور مبدل گردد.

تمایل کشاورزان و تولیدکنندگان به تولید محصولات سالم، وجود اقلیم و شرایط آب و هوایی مساعد جهت تولید محصولات سالم و نیز عدم کاربرد سموم و کودهای شیمیایی در فرآیند تولید، این شهرستان را به یکی از ایده‌آل‌ترین مناطق تولید زیتون سالم و ارگانیک تبدیل کرده است.
امید است با تلاش و پیگیری‌های لازم از سوی کارشناسان و نیز همکاری هرچه بیشتر کشاورزان و تولیدکنندگان، زیتون سالم و ارگانیک از این استان هرچه‌ سریع‌تر وارد بازار گردد.

تولید محصولات ارگانیک

برنامه‌ی اجرایی توسعه‌ی کشاورزی ارگانیک

در ابتدا به شرح مراحل برنامه‌ی اجرایی توسعه‌ی کشاورزی ارگانیک میپردازیم:

برنامه‌ی اجرایی توسعه‌ی کشاورزی ارگانیک شامل دو مرحله عملیاتی است:

۱-استقرار نظام گواهی محصولات کشاورزی شامل: 
تدوین استانداردها و مقررات (شامل استانداردهای فرآیند، استانداردهای محصولی، استانداردهای برچسب‌گذاری و…) ، نظام بازرسی و برچسب‌گذاری که توسط یک مرجع علمی و حقوقی بی‌طرف (به عنان مثال مؤسسه‌ی استاندارد) صورت می‌گیرد.

۲-اجراء، ترویج و توسعه‌ی کشاورزی ارگانیک به‌صورت عملیاتی:
این کار از طریق سازمان دهی واحدهای توانمندسازی کشاورزان مزارع، تحت عنوان مدارس مزرعه‌ای کشاورزان انجام میپذیرد. این واحدها، براساس عوامل محیطی و براساس ویژگی‌های خاص هرمنطقه طراحی می‌شوند.
عموما شکل خاصی از مکانیسم تحقیق-ترویج در قالب نظام کلی تحقیق-توسعه، در واحدهای مذکور پیاده می‌شود. در برنامه ی اجرایی توسعه ی کشاورزی ارگانیک، کشاورزان با یادگیری حاصل از عملیات بذر تا بذر، در شناخت، تجزیه و تحلیل کشت‌ بوم زراعی ماهر میشوند. در مرحله بعدی با اتکا به مهارت های کسب‌ شده، فرآیند مدیریت جامع مزرعه را براساس دستورالعمل‌های فنی ارگانیک مرتبط با شاخص تغذیه و حاصلخیزی طی یک دوره ی گذر یک الی سه ساله آموزش دیده و اجرا میکنند. این دستور العمل هابر مبنای رابطه پایدار آب-خاک-گیاه و مدیریت تلفیقی حفاظت از محصول (I PM) تدوین شده اند.

نتایج ظرفیت‌سازی انجام شده در این واحدها:
اتخاذ تصمیم‌گیری پایدار و بدون ریسک کشاورزان، برای اقدامات مدیریتی مناسب مزرعه‌ی خود است، که این تصمیمات مبتنی بر کشاورزی ارگانیک می‌باشد. گروه‌های آموزش‌دیده در هر منطقه در قالب تشکل‌های محلی سامان‌دهی‌شده فعالیت خود را ادامه خواهند داد.
برنامه اجرایی توسعه کشاورزی ارگانیک در قالب نظام جامع پژوهش مزرعه‌ای، باعث می‌شود که نیازها توسط بهره‌برداران تعیین و پس از تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی توسط خود آن‌ها بسیاری از دخالت‌های اداری در تولید محصولات کاهش یافته و کشاورز با دانش وسیع متکی بر تجربیات بومی خود مشکلات را حل کرده و کارشناس مزرعه‌ی خود باشد. این راهبرد در قالب سند ملی ارگانیک ایران در ۴۰۰ صفحه تدوین شده است.

برنامه‌ی اجرایی توسعه‌ی کشاورزی ارگانیک

برگزاری کارگاه آموزشی “کشت ارگانیک حبوبات” در شرق استان اصفهان

برگزاری کارگاه آموزشی “اصول کشت ارگانیک حبوبات ” توسط کارشناسان فنی گوکرن

کارشناسان فنی گوکرن، اینبار کارگاه آموزشی استفاده از “اصول کشت ارگانیک درتولید حبوبات” را در شرق استان اصفهان برگزار نمودند.
این کارگاه آموزشی برای کشاورزان شرق اصفهان که شامل ۵ ساعت آموزش بود، با هدف ارتقای سطح دانش کشاورزان و ایجاد مهارت در زمینه‌ی کشاورزی ارگانیک و استفاده از روش‌های آن در کشت حبوبات تشکیل گردید. که درنهایت کارگاه آموزشی کشت ارگانیک حبوبات با استقبال خوبی از طرف جامعه کشاورزی شرق استان اصفهان مواجه شد.

چکیده ای از عناوین اصلی مورد بحث کارگاه آموزشی:
– آماده‌سازی بستر لازم برای کشت ارگانیک
– استفاده از کشاورزی ارگانیک در کشت حبوبات
– دوره گذار به ارگانیک
– کنترل آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز با روش‌های: کشت مکانیکی، کنترل مکانیکی، حفاظت و استفاده از دشمنان طبیعی و…
– خطرات کاربرد سموم شیمیایی
– کشاورزی ارگانیک در ایران
– معرفی محصولات ارگانیک، محصولات طبیعی، محصولات سالم و محصولات گواهی‌شده و نیز توانایی تمیز دادن آن‌ها از یکدیگر
– و…

مسئولان اجرایی گوکرن با وجود کمبود امکانات لازم جهت برگزاری این کارگاه آموزشی، سعی نمودند شرایط مناسبی را برای تشکیل کارگاه مذکور فراهم نمایند. انجمن گوکرن به منظور نیل به یکی از اهداف اصلی خود که “فرهنگسازی در عرصه تولید و مصرف محصولات ارگانیک” می‌باشد، تلاش دارد تا کارگاه‌های آموزشی بیشتری را در اقصی نقاط کشور برگزار نماید و درین راستا از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نخواهد کرد.

کارگاه آموزشبی کشت ارگانیک حبوبات

کارگاه آموزشی”کشت سیب‌زمینی ارگانیک”

برگزاری کارگاه آموزشی توسط شرکت گوکرن

کارگاه آموزشی اصول کشاورزی ارگانیک در کشت سیب‌زمینی با هدف ارتقاء سطح دانش، مهارت و فرهنگسازی، در شهر اصفهان برگزار گردید.
این کارگاه که توسط کارشناسان گوکرن برای کشاورزان شهرستان فریدن در محل سازمان جهاد کشاورزی شهر اصفهان به مدت ۴ ساعت برپا شد خوشبختانه مورد استقبال عموم کشاورزان حاضر در جلسه قرار گرفت.

بخشی از سرفصل های ارائه شده در این کارگاه آموزشی:

– آماده‌سازی بستر برای کشت ارگانیک
– استفاده از کشاورزی ارگانیک در کشت سیب‌زمینی
– دوره گذار به ارگانیک
– کنترل آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز با روش‌های: کشت مکانیکی، کنترل مکانیکی، حفاظت و استفاده از دشمنان
طبیعی و …
– بیان ادله‌ی برای لزوم حرکت به سوی کشاورزی ارگانیک
– معرفی محصولات ارگانیک، محصولات طبیعی، محصولات سالم و محصولات گواهی‌شده و تمیز دادن آن‌ها از یکدیگر
– راه‌های دستیابی به کشاورزی ارگانیک
– ضرورت ایجاد کشاورزی ارگانیک در کشور
و…

برگزاری چنین کارگاه‌های آموزشی ای بیانگر اهداف و سمت و سوی فعالیت های شرکت گوکرن می‌باشد.

مبنای آموزش؛ فرهنگ‌سازی هرچه بیشتر تولید، مصرف و اشاعه محصولات سالم و ارگانیک در سطح جامعه است.

کارگاه آموزشی